Coraz częściej zdarza się, że mamy w domu kilka telewizorów. To oznacza, że każdy członek rodziny chce oglądać coś innego w swoim pokoju, na własnym telewizorze. Ale jak to zrobić, aby mieć taką możliwość i jednocześnie nie przepłacać za abonament? Jak się okazuje, obecnie coraz więcej operatorów oferuje nam możliwość skorzystania z rozwiązania jakim jest multiroom.

Czym konkretnie jest ta usługa i czy spełni ona nasze oczekiwania?

O co chodzi z tą usługą?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, o co chodzi z usługą multiroom, to powinniśmy wiedzieć, że to właśnie ona pozwala nam na równoczesne oglądanie kilku kanałów telewizyjnych, na różnych odbiornikach, ale w ramach tego samego abonamentu. To właśnie oznacza, że każdy w swoim pokoju będzie mógł oglądać ten program, na którym mu najbardziej zależy, a jednocześnie będziemy opłacać jeden abonament, który będzie bardzo korzystny. Coraz więcej operatorów umożliwia nam skorzystanie z takiego rozwiązania, więc warto zobaczyć, jak to wygląda w poszczególnych miejscach, tak aby zdecydować, która z tych ofert będzie najlepsza w naszym przypadku.

I co więcej, każdy z nich może mieć inne wytyczne, które trzeba będzie spełnić, aby móc skorzystać z takiego rozwiązania, więc to także należy sprawdzić. Na szczęście samo podłączenie jest stosunkowo proste i nie powinno nam sprawiać większych problemów.

Jakie są rozwiązania?

Jeśli chodzi o możliwości podłączenia multiroomu, to może się okazać, że będziemy musieli mieć dekoder podstawowy z kartą dekodującą, dekoder dodatkowy z taką samą kartą i podpiąć je obydwa do sygnału satelitarnego.

Innym rozwiązanie może być posiadanie dekodera głównego, który będzie połączony z pozostałymi dekoderami za pomocą domowej sieci WiFi. Czasami operatorzy dają nam wybór, czy chcemy połączyć się za pomocą dekoderów czy może specjalnego modułu, jednak w tym drugim przypadku powinniśmy sprawdzić, czy nasz telewizor jest z nim kompatybilny i czy da się połączyć. Niewątpliwie skorzystanie z usługi multiroom będzie bardzo korzystne, ponieważ skończą się kłótnie o pilota i o to, co mamy oglądać, a jednocześnie możemy być pewni, że abonament będzie w przystępnej cenie i nie będziemy mieli żadnego problemu, aby go opłacać.

Dodatkowo w wielu przypadkach wielość różnych kanałów, z których będziemy mogli korzystać, będzie tak duża, że każdy bez problemów znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości i zastanówmy się czy multiroom nie będzie najlepszą usługą, z jakiej możemy skorzystać. Może się okazać, że będzie ona miała znacznie więcej do zaproponowania niż początkowo sądziliśmy.

You may also like