W salonie mamy jeden odtwarzacz, w sypialni kolejny, jeszcze inny w kuchni i w gabinecie. Za każdym razem przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia wyłączamy jeden, a włączamy kolejny. Z pewnością jest to uciążliwe i niejednokrotnie zabiera całą radość ze słuchania muzyki. Jak się jednak okazuje, możemy tutaj skorzystać z rozwiązania, które nosi nazwę multiroom i pozwala nam na połączenie wszystkich pomieszczeń z jednym urządzeniem, które będzie odpowiedzialne za odtwarzanie muzyki.

Co musimy tutaj wykorzystać, aby mieć pewność, że takie połączenie będzie w ogóle możliwe?

To naprawdę dobre rozwiązanie

Jeżeli poświęcimy chwilę, aby przyjrzeć się temu, jak działa system multiroom, to szybko się przekonamy, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Mamy jednostkę centralną, która przesyła muzykę do pozostałych pomieszczeń. W nich możemy mieć na ścianie panel kontrolny, który pozwoli nam dowolnie wybierać muzykę i ustawiać jej głośność, chociaż coraz częściej możemy korzystać z systemów, które sterowane są za pomocą smartfona, tableta czy nawet komend głosowych, co jest dodatkowo wygodne i funkcjonalne. Z jednej strony możemy zrobić tak, że w całym domu będzie leciała ta sama muzyka, a więc przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia nic nie będziemy tracić z ulubionych utworów, ale jeśli będziemy chcieli, to możemy również zrobić tak, że w każdym pomieszczeniu będzie coś innego, a więc każdy domownik będzie mógł słuchać tego, co najbardziej go w tym momencie interesuje.

Jednak sama jednostka centralna to nie wszystko. Potrzebne przecież będą głośniki, które zaoferują nam czyste i niczym niezakłócone brzmienie.

Głośniki sufitowe

Zakładając w domu system multiroom powinniśmy zadbać o dobrej jakości głośniki sufitowe. Będą one odpowiednio schowane, a więc nie będzie ich widać i nie będą zajmowały miejsca, a jednocześnie będziemy mieli zapewniony dzięki nim dźwięk wysokiej jakości.

Co więcej, w każdym pomieszczeniu warto zamontować kilka takich głośników oddzielonych od siebie i rozstawionych po całym suficie, ponieważ wówczas uzyskamy najlepszy efekt, a do tego jeszcze będziemy czuli się tak, jakby muzyka nas otulała. Warto jednak pamiętać, że takie głośniki sufitowe są nam oferowane w różnych wielkościach, a więc musimy się upewnić, że będziemy mieli dostatecznie dużo miejsca, na umieszczenie nie tylko ich, ale również ewentualnych przewodów, za pomocą których będą miały być połączone. Warto zobaczyć jak działa taki system multiroom i co jest nam tutaj oferowane. Może się okazać, że będzie to świetna propozycja, bez której w krótkim czasie nie będziemy potrafili sobie wyobrazić już życia.

You may also like