Jeżeli uprawiamy sport, to z pewnością dobrze wiemy, że znacznie lepiej się ćwiczy, kiedy robi się to do rytmu muzyki. Wówczas łatwiej jest utrzymać równe tempo, a to też oznacza, że dobranie odpowiedniej muzyki może sprawić, że cały trening uda nam się utrzymać na wysokim, intensywnym poziomie. Dlatego też warto podczas biegania czy jazdy na rowerze zaopatrzyć się w słuchawki, które pozwolą nam cały czas słuchać muzyki i dyktować odpowiednie tempo ćwiczeń. Ale jakie słuchawki powinniśmy wybrać, żeby mieć pewność, że będziemy z nich zadowoleni i że trening przebiegnie bez żadnych zakłóceń?

Różne modele

Zastanawiamy się nad zakupem słuchawek sportowych? Jeśli tak, to przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, który ich model bardziej będzie do nas przemawiał. Czy słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe. W tych pierwszych mamy kabelek, który może nam przeszkadzać podczas treningu. Z drugiej jednak strony będziemy mieli pewność, że słuchawki nam się nie rozładują w trakcie ćwiczeń, do tego są lżejsze, a i sama jakość dźwięku będzie zdecydowanie lepsza. Z drugiej strony mamy słuchawki bezprzewodowe, które mogą być połączone ze sobą krótkim kabelkiem zakładanym na szyi, albo w ogóle bez kabelka.

One będą cięższe, będziemy musieli pilnować jaki jest ich poziom naładowania, może się okazać, że będą pojawiały się zakłócenia w odbiorze muzyki, ale jednocześnie nie będziemy mieli żadnego kabelka, więc nawet podczas najbardziej intensywnego treningu nic nam nie będzie przeszkadzało i nie będziemy musieli się martwić, że go zerwiemy.

Co jeszcze jest ważne?

Możemy wybrać słuchawki sportowe, które będą otwarte, a więc będą dopuszczały do nas wszystkie dźwięki z zewnątrz. Takie, które będą półotwarte, a więc te dźwięki nadal będą do nas docierały, ale już w mniejszym zakresie. Albo możemy wybrać słuchawki sportowe zamknięte, które całkowicie będą nas odcinały od dźwięków zewnętrznych, więc łatwiej będzie nam się wyłączyć. Jednak najważniejsze będzie to, aby takie słuchawki były dobrze dopasowane do naszych uszu, tak żeby nam z nich nie wypadały. I dodatkowo jeszcze powinny być odporne na działanie potu, tak abyśmy mieli pewność, że nie ulegną w ten sposób uszkodzeniu. Warto zobaczyć jakie słuchawki sportowe są proponowane, czym się one między sobą różnią i zastanowić się, które z nich najlepiej będą odpowiadały naszym oczekiwaniom. Może się okazać, że dzięki takim słuchawkom nasz trening nie tylko będzie intensywniejszy i będzie dawał lepsze efekty, ale również będzie przyjemniejszy.

You may also like