Technologia cały czas się rozwija, a co za tym idzie, pojawiają się nowe propozycje, które mają sprawić, że nasze codzienne funkcjonowanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Nic więc dziwnego, że również w przypadku słuchawek doszło do małej rewolucji. Jeśli do tej pory korzystaliśmy ze słuchawek przewodowych, co chwilę się irytując, bo kabelek się zaplątał, bo o coś nim zahaczyliśmy, bo przeszkadzał nam w swobodnych ruchach, bo doszło do jego zerwania i gorszej jakości dźwięku albo jego braku.

To powinniśmy sprawdzić, co oferują nam słuchawki true wireless, a więc takie, które są bezprzewodowe. Może się okazać, że ich plusy przeważą nad minusami i już nie będziemy mogli sobie wyobrazić, abyśmy mogli korzystać z jakichkolwiek innych słuchawek.

Jakie mamy plusy

Zacznijmy od plusów, bo tych z pewnością jest znacznie więcej.

Przede wszystkim słuchawki true wireless są bardzo małe, nie wystają poza obręb małżowiny, co sprawia, że nie tylko świetnie trzymają się naszego ucha, ale także są bardzo dyskretne, więc praktycznie nikt inny nie musi widzieć, że je mamy w uszach. Dodatkowo warto podkreślić, że takie słuchawki nie posiadają żadnego przewodu. Ani takiego, który łączyłby je ze źródłem dźwięku, ani takiego, który łączyłby jedną słuchawkę z drugą.

To oznacza, że mamy pełen komfort ich noszenia i nie musimy się martwić, że zahaczymy o przewód czy pałąk. Warto podkreślić, że obecnie słuchawki true wireless pracują na akumulatorach przez kilka godzin, a jeśli kupimy takie z etui, które ma akumulator, to przy każdym ich schowaniu, będą się doładowywały, a to znacznie wydłuży czas ich działania. Mogą się łączyć za pomocą systemu Bluetooth albo WiFi, więc będziemy mogli wszystko dopasować tak, aby było jak najwygodniejsze dla nas.

Jak to jest z minusami?

Jeżeli chodzi o minusy, to pierwszym może okazać się cena, która jak na razie jest dość wysoka. Drugą wadą może być fakt, że taka słuchawka jest niewielka i czasami możemy mieć problem, co mamy z nią zrobić, jeśli musimy ją wyjąć tylko na chwile, np. stojąc przy kasie.

Nie będziemy mogli jej zostawić powieszonej na szyi, a włożona do kieszeni, może się łatwo zgubić. Chociaż mocno trzymają się w uszach, to może się okazać, że przy bardziej intensywnych ćwiczeniach, albo przy zakładaniu czapki, może dojść do ich zrzucenia, więc też dość łatwo je stracić. Niewątpliwie słuchawki true wireless mają nam wiele do zaproponowania.

Dlatego warto sprawdzić, jakie są ich plusy i minusy, a następnie zastanowić się, czy będą one odpowiednie dla nas, czy jednak powinniśmy wybrać takie, które będą ze sobą połączone za pomocą pałąka, ale nadal będą działały w sposób bezprzewodowy.

You may also like