Czasami jest tak, że chcemy postawić telewizor na specjalnym stoliku albo na komodzie. Ale coraz częściej zdarzają się sytuacje, gdy klienci chcą, żeby ich telewizor wisiał, co sprawdza się szczególnie dobrze, gdy ma się znajdować w stosunkowo dużym pomieszczeniu, albo kiedy chcemy go oglądać podczas leżenia w łóżku. Oczywiście możliwe jest jego powieszenie, nawet tego o sporych rozmiarach, jednak najważniejsze jest to, aby zrobić to w taki sposób, żeby taki telewizor nie spadł i żeby dobrze trzymał się miejsca, które dla niego wyznaczyliśmy.

Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania uchwytu do telewizora?

Różne są możliwości

Przede wszystkim jeśli chcemy powiesić nasz telewizor i chcemy mieć pewność, że wybierzemy odpowiedni uchwyt do tego zadania, musimy najpierw sprawdzić jakie są parametry naszego telewizora. Sprawdzić jaka jest jego waga, ale także jakie są jego wymiary. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że dobierzemy odpowiedni uchwyt do telewizora, taki który będzie w stanie utrzymać nasz telewizor i zrobi to w taki sposób, aby trzymał się on dobrze i solidnie.

Dodatkowo patrząc na uchwyty do telewizorów powinniśmy także sprawdzić czy dadzą nam one możliwość zmiany kąta ustawienia telewizora. Czy będzie on mógł być ustawiony tylko w jednej pozycji, czy może będziemy mogli nim chociaż trochę obrócić w lewo lub w prawo, jak i w dół lub w górę. Im więcej możliwości będzie nam oferował taki uchwyt do telewizora, tym z pewnością bardziej będziemy z niego zadowoleni.

Na to także spójrzmy

Dodatkowo jeszcze podczas wybierania uchwytu do telewizora, powinniśmy sprawdzić na ile będzie on odstawał od ściany. Są takie, które będą bardzo blisko ściany, a więc i blisko niej będzie telewizor, ale są również takie, które dość mocno odstają, przez co też telewizor jest mocniej wysunięty do przodu, co nie będzie się prezentowało zbyt dobrze, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Poza tym, warto jeszcze podkreślić, że niektóre uchwyty mają specjalne paski, którymi będziemy mogli do nich przymocować kable, dzięki czemu całość będzie się lepiej prezentowała wizualnie.

Warto się przyjrzeć propozycjom na uchwyty do telewizora i zastanowić się, które z nich wybrać. Czasami producenci telewizorów oferują konkretny uchwyt do konkretnego modelu, co może nam znacznie ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji co do tego, w który uchwyt powinniśmy zainwestować. Najważniejsze jest to, aby pasował on do rozmiaru telewizora i jego wagi, oraz żeby był prosty w montażu, tak abyśmy nie musieli się martwić, że telewizor z niego spadnie.

You may also like